יש לכם שאלה?
052-9597881

קניסמולגניה הוא פטיש שבו אנשים מתעוררים מינית מהתחושה של דגדוגים לעצמם, דגדוג לאחרים או צפייה במישהו מתדגדג

קניסמולגניה הוא שם מפואר לפטיש מיני פחות מוכר: עוררות על ידי דגדוג. זה מגיע מ"קניסמזיס", מונח לדגדוג "קל" שאינו גורם לצחוק בדרך כלל שנטבע בשנת 1897 על ידי הפסיכולוגים ג'י סטנלי הול וארתור אלין. דגדוג "כבד", שנועד לייצר צחוק, נקרא "גרגלסיס". (נראה אתכם משתמשים בזה בדיבור מלוכלך).

מה זה הפטיש המדגדג הזה, בדיוק?

כפי שאתם אולי זוכרים מילדות, דגדוג הוא סוג של גירוי המופק ממגע קל בחלקים רגישים בגוף, כולל בתי השחי, עצמות הצוואר, כפות הרגליים, הבטן, הצלעות, מאחורי הברכיים והמרפקים, הירכיים הפנימיות וכו'. בהקשר של פטיש, קניסמולגניה עשוי להיות חלק מהמשחק המקדים או שזה יכול להיות המחזה כולו. עירום או פעילות מינית גלויה אפילו לא חייבים להיות מעורבים בכך. חלק מהאנשים עם הקינק הזה יכולים לאורגזמה מדגדוג בלבד. וניתן להדליק אנשים על ידי דגדוגם, דגדוג אחרים, או פשוט צפייה באנשים שמדגדגים אותם.

עובדה מהנה: לפי המילון האינטרנטי Urban Dictionary (לא תמיד מקור מכובד, אבל מרגיש מתאים כאן) דגדוג ספציפי לבית השחי נקרא "דוהיני", ופטיש של בית השחי באופן כללי ידוע בשם "מסקלגניה".

אנשים קינקיים עשויים להעלות את הקניסמולגניה שלהם מדרגה (או כמה) על ידי המצאה של אומנות הדגדוג באמצעות שימוש בנוצה, ויברטור, זרם חשמלי, או מיקום אסטרטגי של חרקים, עכבישים או חלזונות. כמו בכל סקס קינקי, הגבול הוא הדמיון שלכם.

ובכל זאת, כאשר מדברים על דגדוגים, הצורה הנפוצה ביותר מתרחשת עם אצבעות אנושיות.

מה הופך את הדגדוג לפטיש?

שאלה טובה. הסופרת ויולט בלו, שכתבה את מדריך המין הפטיש, מגדירה פטיש כ"חפץ, אופן לבוש או תרחיש ספציפי שמקבל איכות קסומה, יש לו משמעות עמוקה יותר, והופך לחלק מהחוויות המיניות האהובות על [מישהו] – או שהם לפעמים נדרשים לחלוטין לשחרור מיני".

למרות שדגדוג אולי לא נראה רחוק מדי מהמשחק המקדים המסורתי, זו הסקסיות הנוספת הטבועה במעשה שהופכת אותו לפטיש. אתם יודעים, כמו כשדגדוג באמת מדליק אתכם. לפי הפסיכולוגיה, זה נחשב להתנהגות "לא טיפוסית", אבל שוב, כך גם רוב האנשים שאינם נשואים, הטרוסקסואלים, עושים סקס בתנוחה המיסיונרית.

למה אנשים נדלקים כל כך על ידי דגדוג?

בדומה לסוגים אחרים של משחקי חושים, דגדוג בדרך כלל מדליק אנשים פשוט בגלל שהם מתעוררים מהתחושה הפיזית. בצורותיו השפירות יותר, כל סוג של ליטוף מתגרה יכול להיחשב כ"דגדוג". וזה מעסיק את האיבר הגדול ביותר של הגוף שלנו: העור.

בתרחישי שליטה/כניעה, דומיננטיים עשויים ליהנות מתחושת השליטה והיכולת לגרום לדגדוג, והכנועים עשויים ליהנות מתחושת חוסר האונים – שימוש באיפוק וכיסוי עיניים כדי להעצים את אלמנט אובדן הכוח. חלק מהכנועים, במיוחד אלה שחוששים מדגדוגים, עשויים להתענג במיוחד על ההיבט הדומה לעינויי דגדוגים.

עד כמה זה נפוץ להתעורר מינית מדגדוגים?

כמו רוב הפטישים, קשה לאמוד עד כמה דגדוג נפוץ מכיוון שהוא לא מתועד בשום דרך מדעית. בנוסף, גם כשיש סקרי מין, דברים כמו סטיגמה, בושה, טאבו ופוריטניות מינית נוטים לגרום לכך שאנשים משקרים לגבי מה שהם עושים במיטה.

אבל, אם אתם מחפשים פורנו דגדוג באינטרנט, תקבלו הרבה מאוד תוצאות. אז, זה סוג אחד של אינדיקציה. ביניהם OnlyTickling.com, שמציג תמונה של שתי נשים בהלבשה תחתונה מדגדגות זו את רגליה של זו ופורצות מצחוק. יש גם אתר היכרויות לחובבי דגדוגים בשם TickleDates.com, "אתר ההיכרויות הטוב ביותר לדגדוגים". את זה הוא יכול לומר בוודאות, כי נראה שהוא היחיד. כדי שאיש לא יישאר בחוץ, ל-OkCupid יש תגית "רווקים המעוניינים לדגדג", שתוכלו לעיין בה בשעות הפנאי שלכם.

יש גם סרט תחקיר תיעודי, Tickled, שהוקרן בבכורה בסאנדנס ב-2016, על העולם המוצלח ביותר של "תחרות סיבולת דגדוג", שאולי הוא סוג של פורנו מדגדג כשלעצמו.

האם דגדוג אינטנסיבי בטוח לחלוטין?

הסיכונים הבטיחותיים של דגדוג הם קטנים למדי, מכיוון שלא מחליפים נוזלים, ולא ניתן להצטלק או להינזק ממנו לצמיתות – למעט, אולי, מרפק לא רצוני בפנים בגלל תגובה רפלקסיבית. ניתן לתקן זאת בקלות על ידי דגדוגים מרוסנים).

היה מספר קטן ביותר של מקרים מתועדים של מוות מצחוק, אבל אף אחד מהאנשים שמתו בדרך זו לא היה במצב בריאותי טוב, כך שלא נראה שצחוק לבדו יכול להרוג מישהו.

גם נדיר אבל אפשרי: יותר מדי צחוק יכול לגרום לאדם להתעלף או לעורר קטפלקסיה, מה שגורם למישהו לא להזיז את השרירים שלו. ואם אדם לא יכול להפסיק לצחוק, עלול להיות לו "התקף ג'לסטי" (ג'לסטי פירושו פשוט לצחוק).

בכלל לא אותו הדבר, אבל פעם אחת צחקתי כל כך חזק כשאמא שלי ניסתה להבין איך להשתמש במצלמה דיגיטלית, שמשכתי שריר בגב ואז לקחתי בטעות יותר מדי מרפי שרירים, שלא רק שלא עבדו, אלא עשו אותי טיפש להפליא במשך 48 שעות. המלצה שלי: נסו להימנע ממצב כזה.

אם אתם מחפשים אביזרי סקס – לחצו כאן.

מבצעים קיימים באתר