יש לכם שאלה?
052-9597881

סקירה כללית

אם את מנסה להיכנס להריון (או מנסה לא להיכנס להריון), חשוב לעקוב אחר המחזור שלך. זה יעזור לך לעקוב אחר הימים הפוריים ביותר שבהם תוכלי להיכנס להריון ביתר קלות.

מיתוס פוריות נפוץ הוא שאישה לא יכולה להיכנס להריון בזמן הווסת. אמנם הסיכויים להריון נמוכים יותר בימים האלה של המחזור, אבל הם לא אפסיים.

הנה מה שאת צריכה לדעת על פוריות וקיום יחסי מין בזמן הווסת:

איך מתרחשת ההפריה?

היכולת להרות היא מופלאה. זה דורש מפגש של זרע של גבר עם ביצית של אישה. ברגע שהשחלה של האישה משחררת ביצית, היא חיה רק ​​בין 12 ל-24 שעות. הזרע הגברי יכול לחיות כשלושה ימים.

המחזור הנשי האופייני הוא 28 יום. יום 1 הוא כאשר הוא מתחיל. אישה בדרך כלל מבייצת סביב יום 14 (אבל זה יכול להיות גם 12, 13 או 14).

הביוץ הוא כאשר השחלה של האישה משחררת ביצית להפריה. אם יש הפריה ברחם, הריון יכול להתרחש.

הביוץ יכול להשתנות בהתאם למחזור האישה. יש נשים עם מחזור ארוך יותר של כ-35 יום בין תקופה לתקופה. הביוץ יקרה אז סביב יום 21. נשים עם מחזור קצר יותר של 21 יום מבייצות סביב יום 7.

איך אישה יכולה להיכנס להריון בזמן הווסת?

קל לטעות בדימום מהנרתיק בתחילת התקופה. ייתכן שתדממי במהלך הביוץ כשאת הפורייה ביותר. את יכולה לטעות בקלות ולחשוב שמדובר בווסת. קיום יחסי מין לא מוגנים בשלב זה מגדיל באופן דרמטי את הסיכויים שלך להיכנס להריון.

עבור האישה הממוצעת, מחזור הביוץ מתרחש בין 28 ל-30 יום. המשמעות היא שאם את מקיימת יחסי מין בתקופת המחזור שלך, סביר להניח שלא תבייצי אלא רק לאחר מספר ימים.

אבל לנשים עם מחזור קצר יותר לא יהיה אותו פרק זמן בין המחזור החודשי לבין הביוץ.

שיקול נוסף הוא שהזרע של הגבר יכול לחיות בתוך אישה עד 72 שעות לאחר השפיכה. לקראת סוף המחזור שלך, הסיכוי שלך להיכנס להריון יגדל.

אם את סקרנית לגבי דפוסי הביוץ שלך, תוכלי לעקוב אחר מספר הימים בין המחזור החודשי שלך. זה כולל מתי את מתחילה את המחזור שלך, ואז מתי את מתחילה אותו שוב.

במשך מספר חודשים תוכלי לזהות דפוס כדי לקבוע בערך מתי מתרחש מחזור הביוץ שלך.

מה הסיכויים שאישה יכולה להיכנס להריון בתקופת המחזור שלה?

הסבירות שאישה תיכנס להריון יכולה לעלות ולרדת לאורך מחזור הביוץ שלה. המחזור החודשי הממוצע של אישה עשוי להיות 29 יום, אך לאחרות יכול להיות מחזור שמשתנה בין 20 ל-40 יום, או יותר.

הסבירות שאישה תיכנס להריון יום עד יומיים לאחר תחילת הדימום היא כמעט אפסית. אבל הסבירות מתחילה לעלות שוב עם כל יום שחולף, למרות שהיא עדיין במחזור.

ביום 13 בערך לאחר תחילת המחזור שלה, הסיכוי שלה להריון הוא כ-9 אחוזים.

למרות שמספרים אלה עשויים להיות נמוכים, אין זה אומר שאישה יכולה להיות סמוכה ובטוחה במאה אחוז שהיא לא תיכנס להריון בעודה במחזור.

אמצעים למניעת הריון

אם את מנסה להיכנס להריון, קיום יחסי מין במחזור לא צפוי לעזור לך להרות, אלא אם כן המחזור החודשי שלך הוא פחות מ-28 יום. עם זאת, תמיד יש סיכוי ולו הקלוש ביותר שתוכלי להיכנס להריון.

אם את לא מנסה להיכנס להריון, חשוב לקיים יחסי מין מוגנים בכל פעם. זה כולל שימוש באמצעי מניעה כלשהו כמו קונדום או גלולות למניעת הריון.

גלולות למניעת הריון לא יגנו עלייך מפני מחלות שמועברות במגע מיני כמו הרפס, זיבה או כלמידיה. כדי להגן על עצמך מפני זיהומים לא רצויים, בקשי מבן הזוג לשים קונדום.

לסיום

מחזורי הביוץ של אישה יכולים להשתנות, כך שמבחינה סטטיסטית ייתכן שתוכלי להיכנס להריון בתקופת המחזור. בעוד שהיריון פחות סביר בימים המוקדמים יותר של המחזור שלך, הסיכויים גדלים בימים המאוחרים יותר.

אם את מנסה להיכנס להריון ולא הצלחת לעשות זאת אחרי שנה או יותר מקיום יחסי מין לא מוגנים, פני לרופא שלך. הוא יכול להמליץ ​​על שיטות למעקב אחר הביוץ שלך, כמו גם על מומחי פוריות.

הרופא שלך יכול גם לספק בדיקות וטיפולים שיעזרו לך להגדיל את סיכויי ההתעברות.

מבצעים קיימים באתר