יש לכם שאלה?
052-9597881

הגדירו את הגבולות שלכם

הסכמה מושכלת ונלהבת, הדגישו המומחים, היא המפתח בהעברת השיחה שלכם לשלב הבא.

"חשוב להבין שפנטזיות הן לא בהכרח מה שאנחנו רוצים במציאות. לכן הן נקראות פנטזיות. הסבירו תמיד לבן הזוג שאין לחץ בלחקור את הפנטזיה, במיוחד אם זה לא הקטע שלו. כללי הבסיס הטובים ביותר הם שכל חקר מתרחש רק בהסכמה, ושתמיד תכבדו את הגבולות שלו. צלילה לתוך פנטזיה צריכה להיעשות לאט ובהתמדה. עשו צעדים קטנים כדי לבנות נוחות ואמון עם הרעיון של חקר. לדוגמה, תוכלו לעשות איזה משחק תפקידים או לעסוק באיזו שיחה "מלוכלכת" עם בן הזוג שלכם כדי להכניס אתכם לאווירה לפני שתנסו את הפנטזיה בחיים האמיתיים."

המומחים אף הוסיפו שמשחק תפקידים יכול לעזור לבן הזוג שלכם להבין למה בדיוק הם עשויים להיכנס.

"בן הזוג שלכם צריך להרגיש 100 אחוז בנוח להביע את רצונותיו ותשוקותיו, כולל מה לא נוח לו. אתם יכולים לשחק איתו משחק תפקידים על ידי הפעלת הפנטזיות לפני הצלילה אליהן בלב שלם.

מומלץ להשתמש במילה בטוחה, מילת קוד או אות שאדם משתמש בהם כדי לציין שהוא מרגיש לא בנוח, לפני שהוא נכנס לפנטזיה, במיוחד אם זה משהו שעשוי להיות מחוץ לאזור הנוחות של בן הזוג.

"מילה בטוחה היא חובה מוחלטת. אתם צריכים גם להציב גבולות מוצקים מראש כדי שלא יחצו קווים בטעות. וכמובן, פעלו לפי הסכמה מתמשכת במשך המפגש על ידי שאילת שאלות כמו 'אני צריך לגעת כאן עכשיו?' או 'אתה רוצה שאנסה את זה?'".

למעשה, מומחים מציינים שבטיחות היא לא רק עניין של הרגשה של בן הזוג שלכם שהלכתם רחוק מדי. זה אמור, למעשה, להניע את התהליך בכללותו.

"חשבו על בטיחות, ולא רק על הסוג הפיזי, אלא גם פסיכולוגית ורגשית. כמעט לכולנו יש כמה טראומות או טריגרים, אז חשוב קודם כל להבין מה יכול לעורר את בן הזוג שלכם ולגרום לו להרגיש לא בטוח. לכן חיוני לבדוק איתו כל הזמן ולשאול אם הוא מרגיש בסדר".

המומחים ממליצים גם להגדיר תוכנית משחק במקרה הגרוע ביותר שצופה כיצד הכל יכול להשתבש, על ידי בחינת התוצאה החמורה ביותר האפשרית ומציאת פתרון לה. "תחקיר טוב לאחר מכן מועיל גם הוא, שבו אתם ובן זוגכם יכולים לעבד את החוויה ביחד. מומלץ לשאול שאלות על החוויה ולדבר על הרגשות שעו אצלכם."

קבלו את זה שאולי זה לא יצליח

גם אם הייתם זהירים ומתחשבים בכל מה שנאמר עד כה, ייתכן שהדברים לא יילכו לפי התוכנית שלכם.

"אין שום ערובה שפנטזיה לא תגרום לדברים להיות מביכים במציאות. זה די נפוץ למצוא שפנטזיות מהנות הרבה יותר במוח מאשר במציאות. הדרך הטובה ביותר להפחית את הסבירות שדברים יהפכו למסורבלים היא לדון ולנהל משא ומתן על הכל מראש בפירוט רב ככל שתוכלו. דברו על הציפיות שלכם, ועל כל פחד או רגש לגבי חקר הפנטזיה. שתפו מה כל אחד מכם מעוניין לעשות ובמה אינכם רוצים להתנסות. עדיף להיות בצד של תקשורת יתר במקום לשתף מעט מדי, שכן זה יכול לעזור לבן הזוג שלכם לא להרגיש נבוך, פגוע או נבגד." מומלץ גם להשתמש באביזרי מין.

מבצעים קיימים באתר