יש לכם שאלה?
052-9597881

BDSM הוא כבר מזמן נקודת דבק בהשקפותינו הפופולריות בנושא סקס ובריאות מינית. מה זה באמת? מדוע אנשים מתאמנים בזה? מי מתרגל את זה? לאחר סטיגמה קשה, היא החלה להופיע תכופות יותר בסצנת תרבות הפופ.

עם זאת, עדיין קיימות תפיסות שגויות רבות – אחת הנפוצות הכרוכות בבריאות הנפש. מדוע אנשים נהנים מ- BDSM יותר מאחרים, והאם זה מגלה משהו על הפסיכולוגיה שלנו?

BDSM רשום כיום במדריך האבחון והסטטיסטי החדש ביותר להפרעות נפשיות (DSM) כפרפיליה – קיבעון מיני חריג. אולם מחקר שנערך לאחרונה מציע השקפה שונה. למעשה, כך מדווח, משתמשי BDSM מצביעים טוב יותר על אינדיקטורים מסוימים לרווחה פסיכולוגית בהשוואה לאנשים שמקיימים יחסי מין "רגילים" בלבד.

אבל ראשית, שאלה חשובה: מה זה באמת BDSM?

BDSM הוא פרקטיקה מינית הסובבת סביב ארבע הפטישים של שעבוד, דומיננטיות, סדיזם ומזוכיזם. זה לא חייב לערב את ארבעתם. בן זוג אחד ממלא את התפקיד הדומיננטי ואילו השני כנוע.

לעיתים קרובות זה קשור לשוטים ושרשראות, אך יכול להיות גם עדין יותר; משחק תפקידים, כיסוי עיניים או קשירת בן זוגך יכול להיחשב כ- BDSM קל.

והכי חשוב, BDSM הוא בהסכמה. למרות ההיבט הדומיננטי-הכנוע שלה, BDSM נוהג בין שני בני זוג המסכימים כדרך לחקור מינית.

התווית של BDSM כהפרעה אינה מתיישבת היטב עם מתרגלים רבים, במיוחד מכיוון שלא נמצאו עדויות המצביעות על כך שההנאה מיחסי מין עם כאב קשורה לבעיות פסיכולוגיות. למעשה, המחקר האחרון שנערך באוניברסיטת הולנד מרמז על ההפך.

שני מתרגלי BDSM וגם משתתפי "סקס רגיל" (שאינם BDSM) מילאו שאלונים בנושא אישיות, רגישות לדחייה, סגנון ההתקשרות במערכות יחסים ורווחה. איש לא הודיע ​​על מטרתו.

התוצאות

מהתוצאות עולה כי מתרגלי BDSM היו:

פתוחים יותר לחוויות חדשות

מצפוניים יותר

פחות נוירוטים, תכונה שמאפיינת חרדה

הם קיבלו ציון נמוך מהציבור הרחב על רגישות לדחייה (במילים אחרות, עד כמה פרנואיד זה שאחרים לא אוהבים אותם)

הם דיווחו על תחושות התקשרות בטוחות יותר במערכות היחסים שלהם

ללא קשר להעדפת דומיננטיות או כניעה, אף מתרגל לא הצליח להשיג ציונים נמוכים יותר מהנשאלים ב"סקס רגיל"

בסולם הרווחה – רובם קיבלו ציון גבוה יותר.

החוקרים לא יכלו להסביר את המגמה הזו, אך שיערו שאולי זה קשור למודעות טובה יותר לגבי הצרכים המיניים של האדם, מה שגורם פחות תסכול במיטה. קבלת העדפות חריגות עשויה לדרוש גם עבודה פסיכולוגית קשה והשתקפות, שבסופו של דבר מתורגמת לרווחה פסיכולוגית חזקה ובריאה יותר.

מבצעים קיימים באתר