יש לכם שאלה?
052-9597881

סקס יכול להיות נהדר להפליא. זה יכול גם להוביל לאכזבה, בלבול ושלל השלכות לא רצויות אחרות. התחילו ליצור שיטות בטיחות רגשיות ופיזיות סביב סקס עכשיו, כך שתוכלו לקיים יחסי מין נהדרים לכל שארית חייכם. המשיכו לקרוא כדי ללמוד על שלושה טיפים שכדאי לכם לשקול לסקס בטוח.

אלכוהול, סמים + סקס בטוח

ערבוב אלכוהול וסמים עם מין יכול להיות חוויה מעוררת חושים אם זה נעשה תוך התחשבות.

יצירת תוכניות בטיחות יכולה להפחית את החרדה ולהגביר את תחושת השליטה. תחשבו פחות "מה אם?". לאנשים הסובלים מחרדה יש ​​סיכוי גבוה פי שניים עד שלוש לפתח הפרעת שימוש בחומרים ממכרים כמו אלכוהול וסמים, ולחומרים אלה יש פוטנציאל להגביר את החרדה.

אלכוהול הוא חומר מדכא, כלומר, הוא מאט את כל מערכת העצבים שלכם; בעוד שזה מקל על המתח, זה גם מטשטש תחושות גופניות. סקס תוך כדי שאתם שיכורים עשוי להרגיש טוב כרגע, אבל איך תרגישו לגבי החוויה מחר?

עישון קנאביס יכול להפחית מתח וחרדה, ולאפשר חוויות חושיות חזקות יותר, אך השפעות הסמים תלויות במשתמש. אם אינכם מכירים את החומר, חזרו לתוכנית הבטיחות שלכם והיו מוכנים להתרחק או לתפוס מונית אם אינכם מרגישים בנוח.

הרצון להתנסות בסמים ואלכוהול אינו בעייתי מטבעו, אך ודאו שאתם מבינים את הסיכונים. כאשר נוירוטרנסמיטורים מרגישים טוב וזורמים הרבה יותר קל לוותר על התוכניות ואמצעי הזהירות שלכם.

העריכו את המפגשים המיניים האחרונים שלכם ובדקו אם כדאי לכם לבצע שינויים. אם אתם צריכים כמה רעיונות לתוכנית הבטיחות שלכם, נסו את אלה:

מחלות מין. כן, זה עדיין קיים

מחלות המועברות במגע מיני יכולות להיות גורם חרדה רציני, ואף אחד לא חסין מהסיכון הפוטנציאלי. כרגע אין תרופה להרפס, HIV/איידס או יבלות באברי המין, שלושה זיהומים נפוצים שמתפשטים בקלות באמצעות יחסי מין. למרות שרוב צורות אמצעי ההגנה אינו יעיל במאת האחוזים, פריטים כגון קונדומים מלטקס וקונדומים לנשים יכולים לעתים קרובות להיות טובים יותר מכלום במהלך סקס חודרני, מין אוראלי, סקס אנאלי או כל סוג של מגע אחר.

במקום להחזיק אצבעות, נסו לתרגל יחסי מין בטוחים יותר מהרגע הראשון. לדבר על ציפיות וגבולות עם שותפים מיניים לפני שהסקס קורה אולי נראה לא חושני במיוחד, אבל מה אם זה לא היה כך? איך הייתם מרגישים אם מישהו היה בא אליכם ואומר לכם:

"היי, נבדקתי בשבוע שעבר, רק רציתי להראות לך את תוצאות הבדיקה שלי. אני מקווה שתעשה את אותו הדבר."

האם תרגישו שמכבדים אתכם ותהיו מזועזעים מעט? אולי. זה עשוי גם להגביר את תחושת הביטחון והחיבור, דבר שנשים רבות זקוקות לו כדי לחוות תשוקה. סקס מסוכן יותר לנשים, נקודה. זה הגיוני שצריך קודם כל הגנה. דברו על בריאות מינית לפני שאתם מתחממים, ואם אתה חרדים לגבי זה, נסו לבצע חזרות לפני כן.

אם יש לכם מחלת מין ואתם דואגים לשתף עם בן הזוג שלכם, דעו שאתם לא לבד, ואתם תזכו לקיים יחסי מין נהדרים! התאמנו כיצד הייתם רוצים לחלוק את האמת שלכם עם חבר או מטפל מהימן, למדו על אילו אסטרטגיות מין בטוחות יותר יכולות לעזור לכם להמשיך להפחית את הסיכון להעברה ולהרפות מהתוצאה.

ככל שתתרגלו יותר, כך הביטחון והמחויבות שלכם לבריאות המינית שלכם יהיו קלים יותר לדיון ללא בושה. אם מישהו צוחק מהניסיון שלכם לתרגל סקס בטוח, ברחו ממנו! אם הוא לא יכול לכבד את הבריאות שלכם, למה שתרצו לשכב איתו?

גשו ל"לא" שלכם

בעידן ההסכמה, הכלל הוא הסכמה. ברגע שאתם מרגישים לחץ, חוסר ביטחון, אי נוחות, יש לכם את הזכות המפורשת לעצור.

זה יכול להיות מאתגר לגשת ל"לא" שלכם במצבים דביקים, במיוחד אם יש לכם גבולות רופפים. אם זו הפעם הראשונה שלכם עם מישהו, אם אתם מרגישים לא טוב כי שתיתם יותר מדי בארוחת הערב, בדקו עם עצמכם אם אתם רוצים את זה, סקס לא צריך להיות חובה, לעולם.

למדו להקשיב לרמזים הפנימיים של גופכם. תרגול זה נקרא אינטראקשן, העובר מראייה לתובנה. חרדה היא סימן אזהרה מגופכם לגבי איום כלשהו במרחב שלכם, אל תתכחשו לאינסטינקטים; למדו להבין את הדברים שמפעילים את הגוף שלכם. אם אתם מוצאים שהמוח שלכם מונע מכם ליהנות מפעילויות מיניות שאתם רוצים להגיד להן כן, תוכלו לחפש תובנה ממטפל מיני. תלונות מיניות שכיחות מאוד בקרב אנשים עם חרדה.

אל תתביישו לדרוך על הבלמים בכל שלב לפני או במהלך יחסי מין. דאגות מפני עוינות או חוסר עניין יכולות להיות תוצר של ציפיות חברתיות מובנות שגורמות לנו להיות נעימים וחביבים גם כשאנחנו לא רוצים. אבל אפשר ללמוד להגיב בצורה הנכונה. נסו לחזור על הצהרות של גבולות שעות נוספות וזה יתחיל להרגיש לכם יותר טבעי.

קיום יחסי מין מעולים לא חייב להיות עניין חמקמק השמור לפנטזיות שלכם. התחילו לגלות כיצד אתם יכולים ליצור בטיחות סביב סקס ולהרגיש בנוח מספיק כדי להשתחרר. אם אתם מוצאים שאתם נאבקים לעשות זאת בכוחות עצמכם, אנשי מקצוע בתחום הבריאות הנפשית והמינית יוכלו לעזור לכם.

מבצעים קיימים באתר