יש לכם שאלה?
052-9597881

לשינויים הפיזיים שהגוף שלכם עובר בגילכם יש השפעה רבה על המיניות שלכם. ירידה ברמות ההורמונים ושינויים בתפקוד הנוירולוגי ומחזור הדם עלולים להוביל לבעיות מיניות כגון זיקפה או כאבים בנרתיק.

שינויים פיזיים כאלה גורמים לרוב לכך שהעוצמה של המין שהיה לכם בגיל צעיר עשויה לפנות מקום לתגובות מאופקות יותר במהלכם אמצע החיים ומאוחר יותר. אבל תוצרי הלוואי הרגשיים של בגרות – ביטחון מוגבר, כישורי תקשורת טובים יותר ופחות עכבות מיניות – יכולים לסייע ביצירת חוויה מינית עשירה יותר, ניואנסית יותר ובסופו של דבר מספקת יותר. עם זאת, אנשים רבים אינם מצליחים לממש את מלוא הפוטנציאל של יחסי מין בגיל מבוגר יותר. על ידי הבנת המרכיבים הפיזיים והרגשיים המכריעים העומדים בבסיס הסיפוק המיני, תוכלו לנווט טוב יותר את הבעיות אם הן מתעוררות.

הטיפול בבעיות מיניות קל יותר מתמיד. תרופות מהפכניות ומטפלים מיניים מקצועיים נמצאים שם אם אתם צריכים אותם. אבל ייתכן שתוכלו לפתור בעיות מיניות קלות על ידי ביצוע מספר התאמות בסגנון האהבה שלכם. להלן כמה דברים שתוכלו לנסות בבית:

 1. חנכו את עצמכם. יש הרבה חומרים טובים לעזרה עצמית הזמינים לכל סוג של נושא מיני. גלשו באינטרנט או לכו לחנות הספרים המקומית שלכם, בחרו כמה משאבים שמדברים אליכם, והשתמשו בהם כדי לעזור לעצמכם ולשותף שלכם לקבל מידע טוב יותר על הבעיה. אם דיבור ישיר קשה לכם מדי, אתם ובן זוגכם יכולים להדגיש קטעים שאתם אוהבים במיוחד ולהראות אותם זה לזה.
 2. תנו לעצמכם זמן. ככל שאתם מזדקנים, התגובות המיניות שלכם מואטות. אתם ובן זוגכם יכולים לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם על ידי מציאת סביבה שקטה, נוחה ונטולת הפרעות למין. כמו כן, הבינו כי השינויים הפיזיים בגופכם גורמים לכך שתצטרכו יותר זמן כדי להתעורר מינית ולהגיע לאורגזמה. כשאתם חושבים על זה, בילוי זמן רב יותר בקיום יחסי מין זה לא דבר רע; הכנסת הצרכים הגופניים הללו לשגרת האהבה שלכם יכולה לפתוח דלתות לחוויה מינית מסוג חדש.
 3. השתמשו בחומר סיכה. לעתים קרובות, ניתן לתקן בקלות את היובש הנרתיק שמתחיל בתקופת גיל המעבר בעזרת חומרי סיכה וג'לים. השתמשו בהם בחופשיות כדי להימנע ממין כואב – בעיה שיכולה לגרום לכדור שלג של ירידה בחשק המיני ולמתח במערכת היחסים. כאשר חומרי סיכה אינם פועלים עוד, דונו באפשרויות אחרות עם הרופא שלכם.
 4. שמרו על חיבה פיזית. גם אם אתם עייפים, מתוחים או מוטרדים מהבעיה, נשיקות וחיבוקים הם חיוניים לשמירה על קשר רגשי ופיזי.
 5. תרגלו מגע. טכניקות המיקוד החושניות שבהן מטפלים במגע מיני יכולות לעזור לכם לבנות מחדש אינטימיות פיזית מבלי להרגיש לחץ. ספרים של עזרה עצמית וסרטונים חינוכיים רבים מציעים וריאציות לתרגילים אלה. ייתכן שתרצו גם לבקש מבן זוגכם לגעת בכם באופן בו הוא או היא ירצו שייגעו בהם. זה ייתן לכם תחושה טובה יותר של כמות הלחץ, עדין עד חזק, שעליכם להפעיל.
 6. נסו תנוחות שונות. פיתוח רפרטואר של תנוחות מיניות שונות לא רק מוסיף עניין ליצירת אהבה, אלא גם יכול לסייע להתגבר על בעיות. לדוגמה, הגירוי המוגבר בנקודת ה-G המתרחש כאשר גבר חודר לבת זוגו מאחור יכול לעזור לאישה להגיע לאורגזמה.
 7. כתבו את הפנטזיות שלכם. תרגיל זה יכול לעזור לכם לחקור פעילויות אפשריות שלדעתכם עשויות להדליק אתכם או את בן / בת זוגכם. נסו לחשוב על חוויה או סרט שעורר אתכם ואז שתפו את בן הזוג שלכם בזיכרון שלכם. זה מועיל במיוחד לאנשים עם תשוקה יחסית נמוכה.
 8. בצעו תרגילי קגל. גברים ונשים כאחד יכולים לשפר את כושרם המיני על ידי הפעלת שרירי רצפת האגן. כדי לבצע תרגילים אלה, הדקו את השריר בו הייתם משתמשים אם ניסיתם לעצור שתן באמצע הזרם. החזיקו את הכיווץ למשך שתיים או שלוש שניות, ולאחר מכן שחררו. חזרו על כך 10 פעמים. נסו לעשות חמש סטים כאלה ביום. ניתן לבצע תרגילים אלה בכל מקום – בזמן נהיגה, ישיבה ליד שולחן העבודה או עמידה בתור בסופר. בבית, נשים עשויות להשתמש במשקולות נרתיקיות כדי להוסיף עמידות לשרירים. שוחחו עם הרופא שלכם או עם מטפל מיני לגבי היכן ניתן להשיג אותן וכיצד להשתמש בהן.
 9. נסו להירגע. עשו משהו מרגיע יחד לפני שאתם מקיימים יחסי מין, כמו למשל משחק או יציאה לארוחת ערב נחמדה. או נסו טכניקות הרפיה כגון תרגילי נשימה עמוקה או יוגה.
 10. השתמשו בויברטור. מכשיר זה יכול לעזור לאישה ללמוד על התגובה המינית שלה ולאפשר לה להראות לבן זוגה מה היא אוהבת.
 11. אל תוותרו. אם נראה שאף אחד מהמאמצים שלכם לא עובד, אל תוותרו על התקווה. הרופא שלכם יכול לעתים קרובות לקבוע את הסיבה לבעיה המינית שלכם ואולי יוכל לזהות טיפולים יעילים. הוא או היא יכולים גם ליצור קשר ביניכם לבין מטפל מיני שיכול לעזור לכם לחקור נושאים שעשויים להפריע לחיי מין מספקים.

מבצעים קיימים באתר