יש לכם שאלה?
052-9597881

אף גבר או אישה מעל גיל חמישים לא יטענו שחיי המין שלהם זהים לא פחות למה שהיו כשהיו בני עשרים. אולי הסקס טוב יותר. אולי הוא יותר גרוע. אבל כך או כך, הוא כנראה שונה.

כמו שהגוף משתנה עם הגיל, כך גם המיניות. טרנספורמציה גופנית זו כוללת בדרך כלל ירידה ברמות ההורמונים אצל גברים ונשים כאחד, כמו גם שינויים בנוירולוגיה ובמחזור הדם. אלה מובילים לרוב למגוון בעיות מיניות כמו אין אונות או יובש בנרתיק. ניתן להשיג מגוון רחב של טיפולים רפואיים לטיפול במצבים אלה ואחרים.

המראה הגופני כלפי חוץ משתנה גם עם הגיל, ולעיתים מביא לירידה בביטחון העצמי בזירה המינית. כמעט כולם חווים חלק מהשינויים הללו. אבל הם לא מסמנים את סיום חיי המין עבור רוב האנשים המבוגרים.

גם סוגיות גופניות וגם רגשיות יכולות להפריע לחיי מין טובים. לפעמים הן משתלבות אלה באלה, וגורמות להתמוטטות בתקשורת ולמעצורים המביאים לתקיעות במיניות. אבל אלה לא בעיות שעליכם לחיות איתן. במקום זאת, ניתן לקבל טיפולים שיכולים לשפר, אם לא לרפא, את מרבית הבעיות הגופניות.

מה אתם יכולים לעשות

טכניקות וייעוץ לעזרה עצמית יכולים להביא להקלה בבעיות במערכת היחסים. על ידי הסטת המיקוד שלכם מהפגמים לתכונות שלכם, אתם יכולים להגביר את ההערכה העצמית שלכם ולקבוע סטנדרטים משלכם לאטרקטיביות.

תחשבו אחורה מה היה הדבר שהפך אתכם למושכים בשנים הצעירות שלכם. האם זה היה העיניים החומות שלכם, החיוך העקום, או אולי הצחוק המדבק? רוב הסיכויים שהאיכויות הללו עדיין מושכות כתמיד. כמו כן, נסו להפנות את תשומת ליבכם לחוויה של נתינה וקבלת הנאה במהלך יחסי המין. זה יכול לעזור לכם למצוא את הביטחון להתמסר לחוויה. סקס נהדר הוא לרוב התפתחות של קשר רגשי עמוק – דבר שלא מובטח בכך שיש לכם גוף מושלם. דימוי עצמי שלילי לא תמיד מושרש במראה שלכם.

כישלונות בקריירה או אכזבות אחרות עלולים להוביל לתחושות של כישלון ודיכאון, כאשר שתיהן מורידות תשוקה. לגברים, פרקי אימפוטנציה יכולים לפגוע באמון שלהם בגבריותם.

לא משנה מה הגורם לו, דימוי עצמי ירוד יכול לשחוק את חיי המין שלכם. כאשר חרדת ביצועים מתפתחת כתוצאה מכך היא עלולה להוביל לתחושת ​​כישלון מיני והערכה עצמית הולכת ופוחתת. תיקון בעיה זו דורש התייחסות רצינית למקורה.

לרבים מהשינויים הגופניים המגיעים עם הגיל יש השפעות בולטות על איברי המין ועל מחזור המין. לפיכך, מעשה האהבה הקפדני של זוג בגילאי השבעים עשוי לשוות דמיון מועט לסקס של בני עשרים. זה לא בהכרח דבר רע. ניסיון רב יותר, פחות עכבות והבנה מעמיקה יותר של הצרכים שלכם ושל בן/בת הזוג שלכם יכולות לפצות יותר על תוצאות ההזדקנות. השינויים הגופניים של הזדקנות יכולים לספק תנופה לפיתוח סגנון אהבה חדש ומספק.

מיניות בהמשך החיים

מבוגרים בגיל העמידה ובוגרים כבר לא מקבלים מיתוסים כמו "סקס מיועד רק לצעירים" ו"מין אינו חשוב למבוגרים יותר." מחקר שערך AARP, "מיניות באמצע החיים ומעבר לכך", ממחיש זאת. אלה כמה מהממצאים:

חמישה מתוך שישה נשאלים לא הסכימו עם ההצהרה כי "סקס מיועד רק לאנשים צעירים יותר".

שישה מתוך עשרה אנשים הצהירו כי פעילות מינית היא חלק מכריע במערכת יחסים טובה.

רק 10 אחוז מהמבוגרים דיווחו שהם לא נהנים במיוחד ממין, ורק 12 אחוז הסכימו שהם יהיו די שמחים אם לעולם לא יקיימו יחסי מין.

מבצעים קיימים באתר