יש לכם שאלה?
052-9597881

כאשר אישה מקיימת יחסי מין בנרתיק בפעם הראשונה זה יכול להיות מעט כואב. יתכן שיש גם דימום, אבל זה לא תמיד המקרה. אם קורה דימום, זה בדרך כלל מכיוון שקרום הבתולים נקרע במהלך קיום יחסי מין.

קרום הבתולין הוא חתיכת עור קטנה ודקה שיכולה לכסות את הכניסה לנרתיק באופן חלקי או מוחלט. יכול להיות שכבר קרעתן את קרום הבתולים בלי לדעת על כך – למשל, כשאתן עוסקות בספורט או משתמשות בטמפון.

כשגבר מקיים יחסי מין בפעם הראשונה, זה לא אמור לכאוב, אבל אפשר להקל על בן/בת הזוג באמצעות משחק מקדים, לוודא שיש הרבה שימון, ולהיות עדינים ואיטיים.

מין אנאלי

יחסי מין אנאליים יכולים להיות כואבים לגברים ונשים בפעם הראשונה, ויכולים להיות מעט דימומים.

ישנם דברים שאתם יכולים לעשות כדי להפחית כל כאב, כמו חדירה איטית ושימוש בהרבה שימון על בסיס מים. יש אנשים שמגלים שהחדרת אצבעות לפי הטבעת לפני החדירה יכולה לעזור.

כאב בזמן קיום יחסי מין

כאב בזמן קיום יחסי מין שכיח למדי, ומשפיע על גברים ונשים. זה יכול להיגרם על ידי מגוון של דברים, כמו מחלה או זיהום, בעיה פיזית או פסיכולוגית.

סקס עלול להיות לא נוח אם אתם לא רגועים. פנו זמן למשחק מקדים ונסו לא לחשוב על סקס חודרני כמטרה העיקרית. חדירה תהיה כואבת אם הנרתיק אינו משומן. אתם יכולים גם לנסות להשתמש בשמן.

אם אתם משתמשים בקונדומים מפוליאוריתן שאינם עשויים לטקס, כל חומר סיכה זה בסדר. אך אל תשתמשו בחומרי סיכה על בסיס שמן – כמו קרם, שמן גוף או ג'לי נפט (וזלין) – עם קונדומים מלטקס או פוליסופרן מכיוון שהם עלולים לפגוע בקונדום ולהעלות את הסיכוי שהוא ייקרע.

אם אתם עדיין מתקשים לקיים יחסי מין, יכולה להיות לכך סיבה רגשית כמו חרדה. כדאי לדבר עם יועץ או מטפל על כל הדאגות שיש לכם. שאלו את רופא המשפחה או מומחה בתחום הבריאות במרפאה לבריאות מינית לגבי הפניה.

זיהומים שכיחים כמו קיכלי ודלקת בשלפוחית ​​השתן עלולים גם הם לגרום לכאב בזמן קיום יחסי המין. ניתן לטפל בהם בקלות באמצעות תרופות ללא מרשם רופא.

לכו לרופא משפחה או בקרו במרפאת בריאות מינית אם אינכם בטוחים מה גורם לבעיה. תחושת כאב או גירוד יכולה לפעמים להיות סימן לזיהום המועבר במגע מיני.

כאב עמוק בתוך האגן (כאב המורגש מתחת לכפתור הבטן) יכול להוות סימן למצב חמור יותר, כמו אנדומטריוזיס, ולכן חשוב לראות רופא משפחה שיבדוק את זה.

מבצעים קיימים באתר